fot. PAP

Mieszkańcy Warszawy po raz pierwszy skorzystali z II linii metra

W niedzielę uruchomiony został Warszawie centralny odcinek drugiej linii metra. Liczący ponad 6 km odcinek łączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Ma siedem stacji.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że to historyczny moment i przepraszała warszawiaków za opóźnienia przy budowie.

Maciej Wąsik radny PiS, Sejmiku Mazowieckiego mówi, że prezydent wielokrotnie obiecywała wcześniejsze otwarcie drugiej linii.

– Przypomnę, że pierwszą datę otwarcia metra wyznaczono na rok 2012. Pierwsi pasażerowie mieli dojechać na Stadion Narodowy, kiedy trwało Euro 2012. Ta data nie wypaliła, później był 2013, następnie 2014 przed wyborami, po wyborach 14 grudnia i wreszcie teraz się udało. Cieszę się, że się udało, to jest ulga, bo chodziły słuchy, że to metro przecieka, że jest groźne i niebezpieczne.  Chwała Bogu, że te 4,5 mld zł nie zostało wyrzucone w błoto – powiedział Maciej Wąsik.

W niedzielę wielu mieszkańców Warszawy po raz pierwszy skorzystało z II linii podziemnej kolejki. Tego dnia przejazd metrem był bezpłatny.

Audio MP3

Pobierz

Z końcem marca mija termin składania ofert na budowę kolejnych stacji II linii metra.

RIRM

drukuj