Minister transportu planuje kolejne duże wydatki

W dobie kryzysu i koniecznych oszczędności minister transportu planuje kolejne duże wydatki. Tym razem nadzorowana przez ministra Sławomir Nowak spółka PKP SA ogłosiła przetarg na napisanie scenariusza i zorganizowanie obchodów Święta Kolejarza, które ma się odbyć 29 listopada na  Stadionie Narodowym.

PKP SA planuje, że na płycie Stadionu powstanie zadaszona hala o powierzchni 6 tys. mkw., w której odbędzie się część oficjalna, część artystyczna i bankiet. Ponadto na stadionie przewidziano także pomieszczenia, w których ma się odbyć bankiet VIP-ów i miejsce przeznaczone na garderobę dla gwiazdy wieczoru.

Ponadto PKP życzy sobie, by krzesła ustawione w hali, gdzie odbędzie się część oficjalna imprezy, były „wygodne, estetyczne” i w żadnym wypadku nie mogą być składane.

Spółka PKP zadłużona jest na blisko 900 mln zł – tym samym dziwi fakt, szczegółowych wymogów dot. organizacji Święta Kolejarza. Poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu zauważa, że kolejny raz rząd publicznymi środkami chce ratować kondycję Stadionu Narodowego.

Święto św. Katarzyny – patronki kolejarzy jest tradycją, która zagościła w Polsce. Władza, która nie upamiętnia dobrej historii polskiej kolei nie jest w tym przypadku dobrym organizatorem tego rodzaju przedsięwzięć. Tym bardziej, że można powiedzieć, iż państwowymi środkami ratujemy kondycję stadionu narodowego, a z drugiej strony trzeba powiedzieć, że kondycja finansowa spółki i fatalna atmosfera w środowisku kolejowym powodowana bieżącą praktyką nie nastraja mnie – jako byłego ministra transportu pozytywnie – zaznaczył poseł Jerzy Polaczek.

Poseł dodaje również, że mogą istnieć powiązania między firmami – które podejmą się zorganizowania tego przedsięwzięcia – a samym zleceniodawcą.

– Budżet w grupie PKP na święto kolejarskie opiewał na wysoką kwotę. Prawdopodobnie chodzi o to – tak jak ma to miejsce podczas rozmów PO – ma zwyciężyć ten, kto jest najbardziej „zaprzyjaźniony”. Niekoniecznie firmy współpracujące i pracujące na rzecz tej ekipy. Niejednokrotnie chodzi o milionowe kwoty. Przypominam, iż grupa PKP i minister transportu nie odpowiedzieli w dalszym ciągu na interpelację poselską moją i posła Adamczyka w sprawie współpracy rządu ze spółką Cam Media. Tam również pamiętam, że były ulokowane istotne środki na współpracę – wskazał poseł Jerzy Polaczek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl