PE: dziś debata ws. Polski. Prawica RP pikietuje w Warszawie  

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu ma odbyć się dziś po południu debata na temat praworządności w Polsce. W odpowiedzi na te działania Prawica RP zorganizowała konferencję – pikietę przed przedstawicielstwem PE w Warszawie.

O dyskusję na temat Polski wnioskowało porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Informacje o stanie dialogu z Polską przedstawi Komisja Europejska.

Debata w PE to kolejny etap w procesie ingerencji instytucji unijnych w wewnętrzne sprawy naszego kraju – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

W ocenie wiceprezesa Prawicy RP dr. Krzysztofa Kawęckiego, Parlament Europejski kontynuuje działania podjęte na początku tego roku przez Komisję Europejską, które zmierzają do destrukcji ładu społeczno-moralnego w Polsce.

– Oczekujemy, że rząd polski przeciwstawi się destrukcyjnej działalności kierownictwa Unii Europejskiej, wymierzonej w zasadę suwerenności państwa polskiego. Natomiast myślę, że również państwo polskie powinno zażądać od Unii Europejskiej z jednej strony zaniechania ingerencji, ale również wspierania np. aborcjonizmu i politycznego ruchu homoseksualnego oraz wycofania się z narzucania imigracyjnej polityki multikulturalizmu Polsce i innym państwom Europy środkowej – uważa dr Krzysztof Kawęcki.

Od stycznia KE prowadzi wobec polskiego rządu procedurę ws. praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Pod koniec lipca opublikowała zalecenia, na które rząd w Warszawie odpowiedział pod koniec października, podkreślając, że nie widzi prawnych możliwości ich wdrożenia.

Konferencja prasowa Prawicy RP odbędzie się w południe w Warszawie przy ulicy Jasnej 14. Będzie miała formę pikiety.

RIRM

drukuj