Prezydent Duda w Bułgarii: mamy wspólny cel i wspólny punkt widzenia

Polska i Bułgaria mają wspólny punkt widzenia w kwestiach bezpieczeństwa – stwierdził prezydent Andrzej Duda. W Sofii spotkał się on z prezydentem Bułgarii Rosenem Plewnelijewem. Jednym z głównych tematów rozmów była kwestia szczytu NATO w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że mamy wspólny cel i wspólny punkt widzenia. Zauważył, że ,,NATO musi pokazywać wewnętrzną solidarność i odpowiedzialność za kwestie bezpieczeństwa, tam gdzie pojawia się problem; a jest on widoczny w naszej części świata”.

Z panem prezydentem nie mamy żadnych wątpliwości, że potrzebne jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO – a więc w Europie Środkowej i Wschodniej. To kwestia bezpieczeństwa naszego, kwestia bezpieczeństwa na Bałkanach, a także kwestia bezpieczeństwa krajów bałtyckich. My jesteśmy odpowiedzialnym członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydenci rozmawiali także o dalszej modernizacji bułgarskich samolotów MIG w Polsce. Ma ona się rozszerzyć. Polacy dotychczas naprawiali silniki MIG-ów.

Jeszcze dziś prezydent Polski Andrzej Duda spotka się z szefem bułgarskiego rządu Bojko Borisowem. Będzie to ostatni punkt dwudniowej wizyty głowy polskiego państwa w tym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl