Para prezydencka zaprasza na ŚDM w trzech językach

Już tylko 50 dni pozostało do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Para prezydencka w specjalnym klipie filmowym zaprasza młodych ludzi z całego świata aby wzięli udział w tym modlitewnym spotkaniu.  

Oprócz polskiej wersji nagrania przygotowano wersję niemiecką  i angielską.

– Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Już wkrótce do Krakowa przybędą pielgrzymi ze wszystkich kontynentów, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w Polsce także Ojca Świętego, papieża Franciszka. Czeka nas festiwal młodości, radości i modlitwy. To będzie dla nas szczególny czas w szczególnym miejscu. Chrześcijanie ze wszystkich zakątków globu odwiedzą miasto, z którym związany był św. Jan Paweł II, tak kochany i ceniony właśnie przez ludzi młodych – mówi w klipie para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda pozdrowił także, wolontariuszy, którzy biorą udział przy organizacji ŚDM. „To dla was na pewno wielkie wyzwanie, ale również wspaniała przygoda” – ocenił.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział Ojciec Św. Franciszek. W Campus Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem Franciszka, a w niedzielę 31 lipca będzie sprawowana Msza św. kończąca ŚDM.

 

 


RIRM

drukuj