fot. pixabay.com

Apel do prezydenta A. Dudy ws. ochrony Lasów Państwowych

Ekologiczne Forum Młodzieży apeluje do prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie ochrony lasów. Młodzi ekolodzy sprzeciwiają się przepisom, które pozwolą pozyskiwać grunty leśne pod inwestycje energetyczne.

W ubiegły piątek Senat odrzucił specustawę, która zakłada zamianę gruntów Lasów Państwowych w Jaworznie i Stalowej Woli na inne nieruchomości należące do Skarbu Państwa. Większość senacka przekonywała wówczas, że ustawa może doprowadzić do prywatyzacji Lasów Państwowych.

Sprzeciw wobec projektu wyrażają także leśnicy i organizacje ekologiczne. Odrzucona przez Senat ustawa trafi teraz z powrotem do Sejmu, a następnie na biurko prezydenta.

Ekologiczne Forum Młodzieży zaapelowało do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał ustawy.

„Czy naprawdę warto poświęcać tereny leśne w Jaworznie i w Stalowej Woli pod produkcję aut elektrycznych? Czy nie jest możliwe znalezienie innej lokalizacji pod ten cel? […] W końcu całe pokolenia leśników poświęcały się, by nasze zasoby leśne osiągnęły obecny, wzorowy poziom. Ci ludzie pracowali właśnie dla przyrody, nie dla koncernów i fabryk” – zwraca uwagę Ekologiczne Forum Młodzieży.

Ekologiczne Forum Młodzieży przypomniało także prezydentowi jego wypowiedź z lipca ubiegłego roku. Wówczas prezydent zapewniał, że zawsze był przeciwnikiem prywatyzacji Lasów Państwowych.

TV Trwam News

drukuj