fot. twitter.com/prezydentpl

Kolejny dzień wizyty prezydenta A. Dudy w USA

Trwa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Dziś przywódca Polski weźmie udział w pokazie polsko-amerykańskiego systemu do współpracy dronów.

Pokaz manewrów odbędzie się w Nevadzie. Są to technologie umożliwiające dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji. Testy stanowią część największego polsko-amerykańskiego projektu testowania bezzałogowych statków powietrznych. Wieczorem prezydent Andrzej Duda otworzy Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Gubernator Nevady przekaże polskiemu przywódcy proklamację ustanawiającą Polski Tydzień Biznesu. Następnie prezydent spotka się z przedstawicielami start-upów biorącymi udział w wydarzeniu.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zaznacza, że wizyta Andrzeja Dudy w USA to element długofalowej i szerokiej strategii polskiej dyplomacji.

– Nie uważam, abyśmy w sprawie naszej polityki zagranicznej mogli mówić o tym, że tylko z USA i koniec – kropka. Oczywiście będziemy bardzo mocno rozwijać relacje polityczno-gospodarcze z krajami UE, także z Azją. To, mówiąc językiem matematycznym, nie jest żadna alternatywa – albo USA albo Azja, w tym Chiny. To jest koniunkcja, czyli to i to. W moim przekonaniu ta polityka zagraniczna Polski powinna być i będzie komplementarna – 

W środę prezydent Andrzej Duda spotkał się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Politycy podpisali porozumienie zakładające zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Wizyta polskiej pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych potrwa do poniedziałku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl