Andrzej Duda uda się z wizytą do Paryża

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował, że 28 października prezydent RP Andrzej Duda uda się z wizytą do Paryża, gdzie spotka się miedzy innymi z prezydentem Francji Francois Hollande’m.

Jak mówił Krzysztof Szczerski w TVN24, „Jest już decyzja, pan prezydent uda się z wizytą dwustronną do Paryża 28 października. Dokańczamy w ten sposób cykl wizyt w ważnych stolicach europejskich”.

Dodał, że w programie wizyty będą też spotkania z premierem Francji, szefami izb francuskiego parlamentu i przedstawicielami Polonii.

Pytany, kiedy przewidziana jest wizyta prezydenta w Brukseli, Szczerski odpowiedział: „Jesteśmy po rozmowie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Reszta instytucji europejskich – pewnie też pan prezydent je odwiedzi, jak trochę emocje opadną w polityce europejskiej”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl