fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] A. Bujara: Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem korzystnych zmian dla pracowników handlu

Pamiętajmy, kto zainicjował zmiany na korzyść pracowników. Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem korzystnych zmian dla pracowników handlu, jest gwarantem polepszenia warunków pracy. Pomyślmy o tym, idąc do wyborów i zagłosujmy na prezydenta, który do tej pory wspierał pracowników – apelował Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ ,,Solidarność”, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wystosowała list otwarty do pracowników handlu, w którym podkreśliła kluczową rolę prezydenta Andrzeja Dudy w poprawie warunków działalności tego sektora i jego pracowników.

W liście wyszczególnione zostały sukcesy „Solidarności”, których – jak zaznaczono – nie udałoby się osiągnąć bez silnego wsparcia Andrzeja Dudy. Wskazano na obniżenie wieku emerytalnego, ograniczenie tzw. umów śmieciowych, a także wprowadzenie zakazu handlu w niedziele.

– W niemiłych czasach rządów Platformy i PSL-u pracownicy handlu byli traktowani jako najemna grupa zawodowa. (…) Dzisiaj wolna niedziela jest zagrożona. Zauważmy, że kontrkandydaci prezydenta Andrzeja Dudy deklarują, że jak dostaną się do władzy, to zabiorą pracownikom handlu wolne niedziele. Jest to naprawdę duże zagrożenie – zwrócił uwagę Alfred Bujara.

– Umów śmieciowych jeszcze pięć lat temu było ponad 40 proc. w handlu. Pracownicy pracowali za stawkę godzinową 5 zł, a nawet 4,50 zł. Dzisiaj już czegoś takiego nie ma. Mamy minimalną stawkę godzinową, mamy wzrost minimalnego wynagrodzenia. (…) Kobietom w handlu kazało się pracować do 67. roku życia. To nieetyczne działanie, bo te kobiety pracują fizycznie. Kasjerka przerzuca na kasie od 2 do 6 ton towaru – wspominał.

Handlowa „Solidarność” zaapelowała w liście o udział w wyborach prezydenckich i oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę, który „stoi po stronie pracowników, a nie międzynarodowych korporacji”.

– Pamiętajmy, kto zainicjował zmiany na korzyść pracowników. Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem korzystnych zmian dla pracowników handlu, jest gwarantem polepszenia warunków pracy. Pomyślmy o tym, idąc do wyborów i zagłosujmy na prezydenta, który do tej pory wspierał pracowników – akcentował przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ ,,Solidarność”.

List Otwarty do pracowników handlu - 18.06.2020

radiomaryja.pl

drukuj