Para prezydencka przekazała dary uchodźcom

Para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, w poniedziałek w siedzibie jordańskiego Caritasu w Ammanie przekazała dary – koce i śpiwory, które trafią do uchodźców z Iraku i Syrii przebywających w Jordanii.

W organizacji Caritas Jordan pomoc trafi do grupy ok. 800 osób – uchodźców z Iraku, Syrii oraz do ubogich Jordańczyków.

To wspólny z Fundacją SOS dla Życia i prezydentem Panamy Juanem Carlosem Varelą projekt pomocy humanitarnej – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Poinformował, że jest to transport pół tony mleka w proszku, koce, śpiwory i ubrania dla uchodźców.

Jordania jest jednym z najstabilniejszych państw Bliskiego Wschodu. Jest dziś bardzo ważnym ogniwem w grupie państw poszukujących rozwiązania pokojowego konfliktu także w Syrii. To istota dobrej polityki wobec uchodźców – zapewnienie im dziś godnych warunków przebywania na uchodźstwie, ale później umożliwienie im powrotu – powiedział minister.

Nie byłoby dobrze, gdyby wojna na trwałe zmieniła stosunki społeczne czy religijne w regionie Bliskiego Wschodu. To szczególne miejsce na świecie, gdzie współistnieją od tysięcy lat główne religie monoteistyczne współczesnego świata. Jordania jest kluczowym krajem, by ten ład odbudować – zaznaczył.

Prezydent.pl/RIRM

drukuj