Prokuratura wszczęła śledztwo ws. „zaniechania” publikacji wyroku TK

Wszczęto śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków poprzez „zaniechanie niezwłocznego ogłoszenia” wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

11 grudnia uzyskano z Rządowego Centrum Legislacji materiały, z których wynika, iż przedmiotowy wyrok był przygotowany pod względem technicznym do publikacji w dniu 11 grudnia. Nadto z uzyskanych dokumentów wynika, iż do dnia 14 grudnia nie podjęto decyzji w przedmiocie publikacji tego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pomimo braku przeszkód o charakterze technicznym – powiedział rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Przemysław Nowak.

Kilka dni temu do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od osoby prywatnej, która uważa, że nieopublikowanie dotychczas wyroku Trybunału z 3 grudnia jest przestępstwem niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień służbowych i działania na szkodę interesu publicznego – za co grozi do trzech lat więzienia. Zawiadomienia w tej sprawie złożyły także PO i Nowoczesna.

PAP/RIRM

drukuj