fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: W wyborach do PE będziemy wspierać tych, którzy dbają o atuty Polski m.in. ochronę życia, rodziny, ziemi czy bezpieczeństwa energetycznego

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju będzie wspierało te komitety wyborcze i tych posłów, którzy są wiarygodni i równocześnie mają w programie obronę podstawowych postulatów: obronę życia, rodziny, tradycyjnej polskiej wsi, ziemi, bezpieczeństwo energetyczne na bazie naszych zasobów. Chcemy także, aby przywrócić normalność w użytkowaniu zasobów roślin i zwierząt. Trzeba dbać o atuty Polski w jednoczącej się Europie – podkreślił prof. Jan Szyszko, prezes Zarządu Stowarzyszenia i były minister środowiska, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

15 lutego br. Zgromadzenie Walne Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju podjęło uchwałę przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. [czytaj więcej]

W dokumencie zobowiązuje swoich członków i jednocześnie prosi wyborców, aby głosowali na kandydatów, którzy wspierają postulaty ważne z punktu widzenia istnienia Polski: obronę życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na związku mężczyzny i kobiety; ochronę tradycyjnej polskiej wsi oraz polskiej ziemi; obronę bezpieczeństwa energetycznego bazującego na własnych zasobach surowców; posługiwanie się wiedzą i etyką w użytkowaniu roślin i zwierząt, korzystając z pomocy m.in. Polskiego Związku Łowieckiego czy Polskiego Związku Wędkarskiego.

– Przy zbliżających się wyborach do europarlamentu zwracamy uwagę, że wielu naszych europarlamentarzystów już przez wiele lat uczestniczyło i uczestniczy w życiu PE, a niespecjalnie zwracają uwagę na to, co jest niezwykłym atutem Polski. Poprzez uchwałę zwracamy się do wszystkich ugrupowań politycznych po to, żeby rozważyły swoje programy. Stowarzyszenie jasno mówi, że będzie wspierało te komitety wyborcze i tych posłów, którzy są wiarygodni i równocześnie mają w programie obronę podstawowych postulatów: obrona życia, rodziny, tradycyjnej polskiej wsi, ziemi (…), bezpieczeństwo energetyczne na bazie naszych zasobów (…). Chcemy także, aby przywrócić normalność w użytkowaniu zasobów roślin i zwierząt (…). Trzeba dbać o atuty Polski w jednoczącej się Europie. Stowarzyszenie będzie wspierało wszystkich, którzy są wierni tym ideałom – zaznaczył prof. Jan Szyszko, prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju czynnie działa już od 20 lat.

– Przez 20 lat oglądaliśmy różnego rodzaju zawirowania i bardzo często atuty Polski nie były wykorzystywane. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski zebrało – dzięki pomocy TV Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, jak również przy wsparciu PiS – ponad 3,5 mln podpisów w obronie polskich lasów i polskiej ziemi. Zakończyło się to sukcesem. Braliśmy też bardzo czynny udział w obronie tradycyjnej polskiej wsi, dbając o to, aby polska ziemia była w ręku prywatnych właścicieli, jak również, żeby ta ziemia spełniała rolę, do której jest powołana przez Stwórcę, żeby była użytkowana przez polskiego rolnika i wyprodukowała najlepszą żywność. Stawaliśmy także w obronie polskiej rodziny (…). Braliśmy także udział w obronie polskiego bezpieczeństwa energetycznego. To właśnie także dzięki programowi Stowarzyszenia udało się obalić pakiet klimatyczno-energetyczny tworzony przez Unię Europejską, który jest blokadą polskiego węgla – wskazał gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z prof. Janem Szyszko dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj