[TYLKO U NAS] J. Wiśniewska: Prof. Jan Szyszko krytykował politykę klimatyczną skupiającą się jedynie na redukcji emisji CO2

Prof. Jan Szyszko krytykował politykę unijną, która miała skupiać się jedynie na redukcji emisji dwutlenku węgla. A przecież procesy akumulacji CO2 nie tylko oczyszczają powietrze, ale dają też możliwość rozwoju terenom wiejskim i bioróżnorodności – powiedziała w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Frans Timmermans ma w nowej Komisji Europejskiej zajmować się polityką klimatyczną. W poprzedniej kadencji Holender odpowiadał za kwestie praworządności.

– W PE w komisji środowiska odbyło się przesłuchanie Fransa Timmermansa, który ma być komisarzem odpowiedzialnym za tzw. zielony ład. Wystąpienie Timmermansa przed komisją było tak naprawdę pierwszą oficjalną prezentacją jego poglądów na kwestie środowiskowe. Podkreślił on rolę lasów. Zapowiedział tym samym wielki projekt zalesiania Europy – podkreśliła Jadwiga Wiśniewska.

W swoim przemówieniu holenderski polityk odnosił się do tego, o czym przed śmiercią mówił prof. Jan Szyszko.

– Gdy przysłuchiwałam się wypowiedzi Fransa Timmermansa, usłyszałam odniesienie do spuścizny prof. Jana Szyszko, z którym miałam przyjemność współpracować. Po raz pierwszy bardzo wyraźnie odniesiono się do roli zalesiania. Prof. Jan Szyszko mówił, że lasy mogą być gwarantem osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z porozumieniem paryskim – wskazała.

– Prof. Jan Szyszko krytykował politykę unijną, która miała skupiać się jedynie na redukcji emisji dwutlenku węgla. A przecież procesy akumulacji CO2 nie tylko oczyszczają powietrze, ale dają też możliwość rozwoju terenom wiejskim i bioróżnorodności – dodała Jadwiga Wiśniewska.

Zdaniem europoseł PiS, pójście w zaproponowanym kierunku byłoby korzystne dla całej Unii Europejskiej.

– Deklaracja Fransa Timmermansa daje więc nadzieję na poprawę unijnej polityki w tym względzie. Warto podkreślić, że PE zaczyna doceniać dorobek prof. Jana Szyszko – powiedziała.

Całość programu „Aktualności dnia”  z udziałem Jadwigi Wiśniewskiej można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl