Gdynia: konferencja nt. inwestycji ekologicznych

W Gdyni odbyła się Konferencja naukowa pt. „Kierunki rozwoju i sposoby finansowania inwestycji ekologicznych z uwzględnieniem strategicznych interesów Państwa Polskiego”.

Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Morskiego Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej  w Toruniu.

W programie znalazły się prelekcje m.in. prof. Jana Szyszko – ministra środowiska, prof. Kazimierza Tobolskiego, czy lek. med. dr. Zbigniewa Hałata.

O.dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM w Toruniu, podkreślił, że dzisiejsze spotkanie to kontynuacja tego, co dzieje się po wydaniu Encykliki Ojca św. Franciszka „Laudato Si”.

– W ostatniej encyklice Ojca św. Franciszka jesteśmy tym bardziej „zaproszeni”, zainspirowani do tego, by być tymi, którzy nie marnują czasu. Ten problem jest szalenie ważny – by współczesny człowiek umiał uszanować siebie samego, swoją godność, ale też umiał uszanować to, co jest darem od Stwórcy, czyli naturę, w której żyjemy, w której się narodziliśmy i którą pragniemy się cieszyć – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Minister środowiska prof. Jan Szyszko pogratulował Stowarzyszeniu Morskiemu Gospodarczemu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni za lata pracy m.in.  dla zrównoważonego rozwoju.

– Chciałem po pierwsze pogratulować Stowarzyszeniu Morskiemu Gospodarczemu za 20 lat pracy dla zrównoważonego rozwoju, za 20 lat krzewienia nie tylko nauki ale również edukacji. Chciałem także pogratulować miastu, w którym jestem. 90 lat temu były początki, a teraz to miasto ma następną wielką szansę ku temu, żeby kreować rozwój gospodarczy naszego kraju – mówił minister środowiska.        

Konferencja zakończyła się wieczorem, koncertem barda pieśni patriotycznych Andrzeja Kołakowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl