D. Piontkowski: Opozycja atakuje ministra środowiska, a zapomina, że drzewa w Polsce wycinano już wcześniej

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski odniósł się dziś do kontrowersyjnej ustawy o wycince drzew. Polityk wskazywał, że opozycja bezpodstawnie atakuje min. Jana Szyszkę, gdyż drzewa w Polsce były wycinane już wcześniej.

Gość audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja powiedział, że nie każde drzewo, skierowane do wycinki będzie wymagało zgody.

– Chcemy doprowadzić do tego, aby tylko niektóre drzewa wymagały uzyskania zgody.(…) Zastrzeżenia mogłyby się pojawić wtedy, gdy będzie to teren przyrodniczo-krajobrazowy, czy teren ważny historycznie lub chroniony planem zagospodarowania przestrzennego i wtedy urząd mógłby nie wydać zgody na wycinkę takiego drzewa – dodał polityk.

Poseł Dariusz Piontkowski zauważył, że jeszcze w tym roku, opierając się na ustawie poprzedniego rządu wycięto w Warszawie prawie 1000 drzew.

– Mamy do czynienia z kolejną manipulacją, kiedy stwarza się nieprawdziwe wydarzenia i wręcz kłamie na temat rzeczywistości. Dzisiaj opozycja totalna atakuje Prawo i Sprawiedliwość i pana ministra za to, że obywatel może swobodnie dysponować swoim gruntem, a zapomina o tym, że drzewa w Polsce i tak były wycinane.(…) Na podstawie poprzednio obowiązującej ustawy, która obowiązywała, w styczniu tego roku wycięto prawie 1000 drzew – i jakoś tym opozycja nie była zainteresowana – wskazywał samorządowiec.

Członek sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa podkreślał, że Polska jest bogata w zalesione tereny.

– Zmiana ustawy nie dotyczy Lasów Państwowych. Co roku systematycznie obsadzane są lasami kolejne powierzchnie (…). Polska jest jednym z najbardziej zalesionych państw w Europie – jest to ponad 3 miliony hektarów – akcentował Dariusz Piontkowski.  

Całą wypowiedz posła Dariusza Piontkowskiego z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj