Rola Lasów Państwowych w rozwoju niezurbanizowanym

Nad rolą Lasów Państwowych w rozwoju niezurbanizowanym debatują dziś naukowcy, leśnicy, przyrodnicy i politycy.

Debata organizowana przez Ministerstwo Środowiska odbywa się w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym koło Warszawy. Współorganizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jak mówi, rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mucha, dyskusja podzielona została na trzy panele.

Pierwszy etap będzie mówił o ochronie różnorodności biologicznej. Drugi będzie poruszał tematy gospodarcze. W trzecim natomiast zostaną omówione kwestie społeczno-polityczne. To że Lasy Państwowe są – nie tylko dzisiaj ale były i mamy nadzieję, że będą – tym organem i tą jednostką, która przyczynia się do rozwoju terenów niezurbanizowanych jest bezsprzeczne. Należy pielęgnować i starać się żeby Lasy Państwowe właśnie tą rolę jak najlepiej spełniały – podkreśla rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mucha.

W debacie biorą udział m.in. minister środowiska Jan Szyszko i dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl