Konferencja w toruńskiej uczelni pt. „Wolność religijna wobec wyzwań i zagrożeń współczesności”

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja na temat wolności religijnej. Transmisja na antenie Telewizji Trwam od godz. 10.10.

Konferencja poświęcona wolności religijnej podejmie temat wyzwań i zagrożeń, jakie towarzyszą dziś funkcjonowaniu katolików w przestrzeni publicznej. W przygotowaniu wydarzenia Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu współpracowała z Ministerstwem Sprawiedliwości, a także z Centrum Ochrony Praw Chrześcijan oraz Fundacją „Lux Veritatis”.

W trakcie spotkania zgłębiony zostanie wątek subsydiarnego aktu oskarżenia oraz dostępu do informacji publicznej. Dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis” oraz mec. Paweł Panek przedstawią temat instytucjonalnych gwarancji wolności religijnych.

O dostępnie do informacji publicznej mówił będzie prof. Czesław Kłak. Temat zaostrzenia odpowiedzialności za ataki na przedmioty kultu podejmie prof. Maciej Rogalski z Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wykład pod tytułem „Przesłanki kryminalizacji obrazy uczuć religijnych” wygłosi prof. Filip Ciepły z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Konferencję zainaugurują o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i dr hab. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Telewizji Trwam.

TV Trwam News

drukuj