Warsztaty WSKSiM „Zrozumieć Media” w Bielszowicach

W Bielszowicach na Górnym Śląsku odbyły się warsztaty edukacyjne „Zrozumieć Media”. Prowadzą je wykładowcy WSKSiM oraz dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja.

Tematyka warsztatów skupia się, m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

– Warsztaty cieszą się wielkim powodzeniem wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, a także trzecich klas gimnazjów. Młodzież żywo reaguje i absorbująco wsłuchuje się w treści, które są tutaj przedstawiane, a także chętnie uczestniczy w różnych eksperymentach medialnych, które mają na celu uczulić ich na kwestię manipulacji obecnej w telewizji, radiu, prasie czy też innych mediach – zaznacza o. Marcin Krupa, CSsR z Radia Maryja, koordynator tych spotkań.

Współorganizatorem warsztatów edukacyjnych było miasto Ruda Śląska, Dom Kultury w Bielszowicach oraz Rada Programowa Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Gloria Dei”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl