fot. Monika Bilska

Dr A. Mazan o śp. prof. Janie Szyszko: Był człowiekiem, dla którego przyroda była czymś, co stanowi dar dla człowieka  

„Dbałość o dobro wspólne, pokora i czystość intencji” – tak działalność śp. prof. Jana Szyszko wspomina dr Andrzej Mazan, redaktor „Naszego Dziennika”.

Były minister środowiska, poseł PiS, profesor nauk leśnych zmarł nagle w środę. Miał 75 lat. W Sejmie zasiadał cztery kadencje, a resortem środowiska kierował trzykrotnie. Zasłużył się m.in. w obronie polskiej przyrody, w tym Lasów Państwowych oraz Puszczy Białowieskiej.

Dr Andrzej Mazan przypomniał na antenie TV Trwam, że prof. Jan Szyszko traktował przyrodę jako dar Boży dla człowieka.

– Struktura, która spełnia pewien cel Boży, która służy człowiekowi, która jest radością człowieka, bo on sam niesłychanie się cieszył przyrodą, bardzo z tego korzystał. Różnego rodzaju drobne rzeczy, które potrafił zrobić i którymi potrafił obdarowywać. Już nie mówię o samych dobrach przyrody, ale przetwarzaniu tego. Był takim człowiekiem, dla którego przyroda była czymś, co stanowi otoczenie człowieka, co stanowi dar dla człowieka. Jego spojrzenie na ten dar przyrody było takie pokorne – akcentował dr Andrzej Mazan.  

Pogrzeb prof. Jana Szyszko odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

W poniedziałek i w środę w Ministerstwie Środowiska zostanie wystawiona księga kondolencyjna. Będą się do niej mogli wpisać wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć śp. prof. Jan Szyszko.

RIRM

drukuj