fot. https://twitter.com/Tygodnik_Sieci

Konferencja pod hasłem „Jak zreformować Unię dla przyszłości Europy?”

W Warszawie odbyła konferencja pod hasłem „Jak zreformować Unię dla przyszłości Europy?” Wydarzenie zorganizowała Delegacja Polska Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

W programie znalazły się trzy panele dyskusyjne. Wśród gości są politycy, prawnicy, politolodzy i publicyści z różnych krajów Europy.

Konferencję rozpoczął europoseł Ryszard Legutko. W swoim wystąpieniu wskazał, że wydarzenie wpisuje się w działania, które mają dać odpór próbom federalizacji Unii.

Decydenci w Europie przygotowują się do bardzo wielkiego, federalistycznego skoku w przód. W związku z tym należałoby wdrożyć jakieś przeciwdziałania. Dzisiejsza konferencja jest jednym z tych przeciwdziałań – powiedział  europoseł.

Ryszard Legutko wymienił też najważniejsze założenia porządku politycznego. Zwrócił w tym kontekście uwagę, że Unia stanowi obecnie ich przeciwieństwo.

Z kolei w sobotę w Warszawie odbędzie się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas sesji roboczych będą oni dyskutowali m.in. o przyszłości UE i ewentualnych reformach instytucjonalnych Wspólnoty.

RIRM

drukuj