Zwierzyniec: dziś konferencja „Człowiek i przyroda – Roztocze”

W Zwierzyńcu nieopodal Zamościa odbędzie się dziś konferencja „Człowiek i przyroda – Roztocze”. Organizatorem spotkania są Ministerstwo Środowiska oraz Roztoczański Park Narodowy.

Konferencję otworzy minister Środowiska prof. Jan Szyszko wykładem pt. „Zrozumieć człowieka i przyrodę”. Wśród prelegentów jest też m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, który będzie zwracał uwagę na różnicę pomiędzy ekologami miłującymi przyrodę a ekologistami, którzy przyrodę niszczą.

Minister Jan Szyszko w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że dzisiejsza konferencja jest kontynuacją Konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, która odbyła się w połowie maja w Toruniu.

– Wtedy, na tej dużej konferencji, gdzie było ponad 8 tys. uczestników, mówiliśmy o polskiej wsi i jej roli w kształtowaniu w ogóle układów przyrodniczych oraz że polska wieś wymaga zdecydowanej ochrony, szczególnie wtedy, gdy rozwija się nowa (…) ideologia. A ta ideologia rozpoczyna się od tego, że w gruncie rzeczy człowiekowi przywiązuje się podrzędną rolę w układach przyrodniczych – powiedział minister środowiska.  

Naukowe spotkanie zainauguruje Msza św. o 11.00 w kościele na wodzie w Zwierzyńcu.

RIRM

drukuj