fot. twitter.com

Upamiętnienie śp. prof. Jana Szyszko

W Ministerstwie Środowiska wystawiono księgę kondolencyjną, do której mogą się wpisać wszyscy chcący uczcić pamięć zmarłego prof. Jana Szyszko. Wpisu do księgi można dokonać przez całe popołudnie do godz. 18.00.

Były minister środowiska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, profesor nauk leśnych Jan Szyszko zmarł nagle w środę przed południem. Miał 75 lat. W Sejmie zasiadał cztery kadencje. Resortem środowiska kierował pięciokrotnie. Zasłużył się m.in. w obronie polskiej przyrody, w tym działań w Puszczy Białowieskiej.

Osobę profesora Jana Szyszko wspominał na antenie Telewizji Trwam wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

– Profesora Jana Szyszko znałem dosyć długo, bo jeszcze od czasów Porozumienia Centrum. Później wspólnie działaliśmy w Prawie i Sprawiedliwości, w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości i teraz, w obecnym rządzie. Bardzo blisko współpracowaliśmy ze sobą przy sprawie Puszczy Białowieskiej, bo teren puszczy leży w moim okręgu wyborczym. Pan profesor Jan Szyszko potrafił sprawę Puszczy Białowieskiej postawić w sposób jasny, racjonalny i akceptowalny dla mieszkańców. Profesor zjednoczył wokół racjonalnej obrony Puszczy Białowieskiej bardzo wielu ludzi. Był to człowiek o międzynarodowym uznaniu, jeżeli chodzi o jego dziedzinę naukową w zakresie leśnictwa i środowiska. Jego odejście jest ogromną stratą dla polityki. Wszystkich nas zaskoczyła ta śmierć – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Pogrzeb śp. prof. Jana Szyszko odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl