fot. flickr.com

Warszawa: Policjanci zatrzymali 31-letniego oszusta matrymonialnego; wyłudził ponad 100 tys. zł

W ręce policjantów wpadł 31-letni oszust matrymonialny, który wyłudził od poznanych w internecie kobiet ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie grozi za to do 12 lat więzienia.

„Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek swoje ofiary wyszukiwał na portalach randkowych. Kiedy już udało mu się zdobyć ich zaufanie, prosił je o spore pożyczki. Pieniądze miały zostać przeznaczone na założenie własnej firmy lub leczenie członka rodziny” – poinformowała asp. Kamila Szulc z bielańskiej policji.

Dodała, że w ten sposób mężczyzna od kobiet wyłudził ponad 100 tys. złotych.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali 31-latka okazało się, że był on poszukiwany listem gończym za oszustwa popełnione w przeszłości, dlatego najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym. Ponadto oszust usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w warunkach recydywy, za co grozi mu z kolei kara do 12 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl