fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: trwają obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej

W Warszawie trwają uroczyste obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem najwyższych władz państwowych. W Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego sprawowana była Msza święta w intencji ofiar katastrofy.

Po niej odbył się Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda z kolei udał do Krakowa, by tam uczcić pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii.

Centralnym punktem obchodów będzie Msza święta w intencji ofiar sprawowana wieczorem w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana. Po niej przed Pałacem Prezydenckim głos zabiorą prezydent oraz prezes PiS.

Publicysta i działacz opozycji w PRL Krzysztof Wyszkowski ocenia, że w sprawie tragedii pod Smoleńskiem do dziś niewiele udało się wyjaśnić.

– Jeżeli po dziewięciu latach wrak nadal przebywa w Rosji, a śledztwo jest utrudniane i nie ma zgody co do jego ostatecznych rezultatów, każe nam powątpiewać w to, czy nasi sąsiedzi, przyjaciele i oczywiście Rosja nie mają w stosunku do nas złych zamiarów – podkreśla Krzysztof Wyszkowski.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl