fot. premier.pl

Prokuratura: były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych Lech M. usłyszał zarzuty

Trzy osoby, w tym były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Lech M., usłyszały zarzut między innymi przywłaszczenia mienia znacznej wartości w związku z organizacją pokazów lotniczych „Air Show” w Radomiu – przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Oprócz gen. Lecha M. prokurator postawił zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości szefowi oddziału ekonomiczno–finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariuszowi M. i prezesowi zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszardowi P.

Prokurator Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymani we wtorek podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Ponadto Dariusz M. został zawieszony w czynnościach służbowych.

Prokurator postawił podejrzanym zarzuty w związku ze sprawą opisywaną w 2015 r. przez portal niezależna.pl. Portal podawał wtedy, że „impreza lotnicza >>Air Show<< w Radomiu organizowana jest za publiczne pieniądze, (…) Zyski z organizacji imprezy czerpie niemal wyłącznie Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne >>SWAT<<„.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl