II Gdański Piknik Patriotyczny

Już jutro w Sali BHP Stoczni Gdańskiej i terenach do niej przyległych odbędzie się II Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie organizowane pod honorowym patronatem metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, przewodniczącego ,,Solidarności” Piotra Dudy i wiceprezesa PKOl Andrzeja Jaworskiego jest kierowane do rodzin i środowisk patriotycznych. W tym roku jego motywem przewodnim jest postać bł. ks. Jerzego Popiełuszko, legendarnego kapelana ,,Solidarności”.

II Gdański Piknik Patriotyczny rozpocznie się Mszą św. w intencji ojczyzny i kanonizacji bł. ks. Jerzego. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 14.00 w Bazylice św. Brygidy.

Następnie – jak mówi Tyberiusz Kriger, prezes Forum Młodej Prawicy i współorganizator wydarzenia – wszyscy udadzą się na teren Stoczni Gdańskiej. 

Tam odbędzie się już dalsza część pikniku; koncerty zespołów patriotycznych. Wystąpią m.in. Artyści Scen Toruńskich, Teatr Kuźnia Bracka oraz zespół Forteca. Odbędzie się również wykład na temat życia ks. Jerzego Popiełuszki. Na zewnątrz Sali BHP będą umieszczone stoiska partnerów pikniku, m.in. IPN, Muzeum II Wojny Światowej, będą dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, kącik dziecięcy z animatorkami, bezpłatna kuchnia polowa, pokazy grup rekonstrukcyjnych i obrony terytorialnej. Oczywiście różnego rodzaju konkursy czekają dla zainteresowanych. My mamy nadzieję, że dzięki temu da się przyciągnąć każdego, a szczególnie rodziny – informuje Tyberiusz Kriger.

Inicjatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich przybywających, aby zabierali ze sobą biało-czerwone flagi.

II Gdański Piknik Patriotyczny organizowany jest przez stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy oraz gdańską radną PiS Annę Wirską.

Patronat medialny nad imprezą objęli Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj