Premier Polski spotkała się z prezydentem Azerbejdżanu

Premier RP Beata Szydło spotkała się dziś w Warszawie z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Wiodącym tematem rozmowy był rozwój współpracy gospodarczej, zwłaszcza w obszarze transportu, infrastruktury i logistyki – poinformowała KPRM.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej KPRM podkreślono, że spotkanie było okazją do nadania nowego impulsu politycznego na najwyższym szczeblu dla intensyfikacji polsko-azerskich kontaktów gospodarczych.

Jak zaznaczono, szczegółowe cele współpracy określa Wspólna Deklaracja ws. Mapy Drogowej na rzecz Strategicznego Partnerstwa i Współpracy Gospodarczej między Polską a Azerbejdżanem, którą we wtorek podpisali prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew.

„Wizyta prezydenta Ilhama Alijewa stanowiła także okazję do omówienia bilateralnych relacji politycznych – ugruntowania pozycji Polski jako kluczowego partnera Azerbejdżanu w Unii Europejskiej oraz potwierdzenia roli Azerbejdżanu jako ważnego sojusznika Polski w regionie Kaukazu Południowego” – czytamy w komunikacie.

„W wymiarze wielostronnym wizyta była wyrazem poparcia Polski dla rozwoju współpracy Azerbejdżanu w ramach Partnerstwa Wschodniego i wzmocnienia relacji UE-Azerbejdżan. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zaprosił premier Beatę Szydło do złożenia wizyty w Baku” – podkreślono.

Prezydent Alijew spotkał się we wtorek z prezydentem Andrzejem Dudą; podpisano wspólną deklarację w sprawie mapy drogowej. Przedstawiciele rządów obu państw podpisali także umowy dwustronne, m.in. o współpracy w dziedzinie: obronności, energetyki, transportu i infrastruktury transportowej. Alijew rozmawiał także z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl