fot. PAP/Paweł Supernak

Ostatni dzień kampanii wyborczej

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Premier Ewa Kopacz zakończy kampanię Platformy Obywatelskiej w Kielcach. Konwencja odbędzie się po południu w tamtejszym Centrum Kultury.

Wczoraj w Warszawie odbyła się finałowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której wystąpili lider partii Jarosław Kaczyński, a także kandydatka na premiera Beata Szydło.

Poseł Mariusz Błaszczak podkreślił, że podczas tej kampanii politycy PiS-u spotykali się z Polakami, oferując im konkretny program naprawy tego, co zepsuła Platforma Obywatelska.

– To była kampania rozmowy z ludźmi, to była kampania tysięcy spotkań, to była kampania przedstawienia konkretnego programu naprawy tego, co przez osiem lat zostało popsute przez rząd koalicji PO-PSL. Dziś usłyszeliśmy z ust premiera Jarosława Kaczyńskiego, że władza ma służyć ludziom, a nie sobie. To jest najważniejsze. Natomiast Beata Szydło mówiła o tym, co i jak należy zmienić, żeby naprawić to wszystko, co zostało przez osiem lat popsute – powiedział Mariusz Błaszczak.

Poseł Jarosław Gowin, lider Polski Razem, odnosząc się do przemówienia wiceprezes PiS-u Beaty Szydło, stwierdził, że było to wystąpienie przyszłej premier.

– To jest ten moment, kiedy wszyscy biegacze w biegu na 100 metrów rzucają się na taśmę i myślę, że naprawdę jesteśmy o krok od historycznego zwycięstwa i wielkiego przełomu w polskiej polityce – skomentował Jarosław Gowin.

O północy będzie obowiązywała cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą wysokie kary.

W powyborczy poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza ma przedstawić informacje, które komitety przekroczyły próg wyborczy. We wtorek dowiemy się, kto uzyskał mandat.

RIRM

drukuj