Premier Szydło rozmawiała w Chinach z prezydentem Turcji

Premier Beata Szydło rozmawiała dziś w Pekinie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Erdogan opowiedział się za zwiększeniem obrotów handlowych z Polską i wyraził duże zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju – podaje kancelaria premiera.

Według komunikatu kancelarii premiera Erdogan w rozmowie z Szydło wyraził wolę zwiększenia obrotów handlowych z Polską do ok. 7-10 mld dolarów (obecnie ich wartość to ok. 5,5 mld dol.).

„Prezydent Turcji wyraził duże zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju” – napisano.

Na marginesie Forum Pasa i Szlaku w stolicy Chin szefowa polskiego rządu rozmawiała także z minister spraw zagranicznych Birmy Aung San Suu Kyi i prezydentem Indonezji Joko Widodo.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl