Afera reprywatyzacyjna: Działka przy ul. Marszałkowskiej 43 sprzedana za 2 tys. zł

2 tys. zł – za taką cenę możemy kupić telewizor, dobrą lodówkę, a nawet używany samochód. Tymczasem, w Warszawie za 2 tys. zł sprzedano zreprywatyzowaną działkę położoną w samym sercu miasta. Chodzi o grunt leżący pod nieruchomością przy Marszałkowskiej 43.

Po decyzji zwrotowej w 2010 r. prawa i roszczenia do działki dwa razy sprzedawano. Jednym z nabywców, który potem je odsprzedał, był brat Jakuba R., były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Wartość nieruchomości sprzedający ustalili na 2 tys. zł – poinformował na antenie TVP Info szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Członek komisji poseł Jan Mosiński w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ocenił, że ta transakcja ma charakter korupcyjny.

Myślę, że tą transakcją powinny zająć się również organy ścigania, a nie tylko komisja weryfikacyjna. Ale jest jeszcze inna kwestia – gdzie była Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej ekipa, która nie potrafiła w ogóle dostrzec całego tego procesu, a nie tylko ul. Marszałkowskiej 43? – wskazał Jan Mosiński.

Komisja weryfikacyjna zajęła się Marszałkowską 43 w środę. Adam R., brat wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami, przyznał, że był w sprawie „słupem”. Poseł Jan Mosiński nie dowierza jednak temu zeznaniu i wskazuje, że ludzie biznesu, a takim – jak zaznaczył – był Adam R., nie są aż tak naiwni.

RIRM

drukuj