fot. wikipedia.org

Ratusz unieważnił przetarg na audyt dot. reprywatyzacji

Warszawski ratusz unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu dotyczącego procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście. Jedyna złożona oferta w przetargu została odrzucona przez władze stolicy. Powodem – jak zaznaczył rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk – jest niespełnienie przez nią wymogów formalnych oczekiwanych przez miasto.

Zasłanianie się niedopełnieniem wymagań przez firmę, która przystąpiła do przetargu, to tylko pozory. Ratusz chce odstąpić od audytu – ocenia radny Warszawy Jacek Cieślikowski.

Myślę, że ratusz będzie chciał jednak zrezygnować z przeprowadzenia tego audytu, bo jeśli zostałby on przeprowadzony w sposób właściwy, to byłoby to bardzo ciężkie dla miasta. Myślę że jest to forma odstąpienia od tego audytu. Przypomnę, że Platforma Obywatelska nie była za powołaniem komisji, która miała wyjaśnić tę kwestię. Sądzę, że jest to jedynie pozorowanie ruchów w dobrą stronę. Tak ja to odbieram – mówi Jacek Cieślikowski.

Rzecznik ratusza zapewnia, że miasto – mimo unieważnienia przetargu – nie rezygnuje z audytu. Zapowiada też powtórkę procedury wyboru wykonawcy.

Pod koniec ub. miesiąca władze Warszawy informowały, że do miasta wpłynęła tylko jedna oferta na przeprowadzenie audytu.

Koszty usługi proponowane przez firmę mieściły się w maksymalnej wysokości przewidzianej przez władze stolicy – miały wynieść 800 tys. zł netto.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj