fot. PAP/Jacek Turczyk

Warszawa: Władze chcą wydać ok. 2 mln zł na szkolenia kadry kierowniczej; PiS zapowiada monitorowanie działań ratusza

Władze Warszawy chcą wydać blisko 2 mln zł na szkolenia m.in. wizerunkowe dla urzędników ratusza. O ogłoszeniu przetargu poinformował ,,Super Express”.

Radni PiS wskazują, że kwota na ten cel „jest horrendalna” i zapowiedzieli dziś na konferencji prasowej, że będą monitorować działania ratusza.

Cel tego typu szkoleń jest niezrozumiały w kontekście wycofywania się władz stolicy z innych ważnych dla mieszkańców wydatków – powiedział warszawski radny PiS-u Sebastian Kaleta. Zapowiedział też interwencję w tej sprawie.

– W ostatnich tygodniach mieliśmy informację o tym, że będą ograniczone godziny opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Mamy złe informacje dotyczące skarżenia do sadów decyzji na odszkodowania dla mieszkańców pokrzywdzonych reprywatyzacją. Środki na ten cel znajdują się w urzędzie miasta, więc jako radni będziemy apelować do prezydenta Rafała Trzaskowskiego w różnej formie o to, by wycofał się z tego przetargu. Będziemy chcieli również, aby komisja rewizyjna skontrolowała ten przetarg i inne wydatki. W poprzednich latach wydawano m.in. na szkolenia medialne, kampanie promocyjne i propagandowe warszawskiego ratusza. Wiemy, że podczas kampanii wyborczej miasto wydało kilka milionów na promowanie działań dotychczasowych władz – mówił poseł Sebastian Kaleta.

Warszawski ratusz w oświadczeniu dotyczącym szkoleń poinformował, że „w programie nie był planowany udział Rafała Trzaskowskiego, prezydenta stolicy ani żadnego z jego zastępców”.

W szkoleniu medialnym – jak czytamy w dzienniku ,,Super Express” – ma uczestniczyć nie więcej niż 1 tys. 250 osób, a „środki, jakie zarezerwowano na realizację programu to 1 mln 830 tys. zł”.

RIRM

drukuj