fot. PAP/EPA

PO podała nazwiska liderów list Koalicji Europejskiej do PE

Platforma Obywatelska przedstawiła pierwsze nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na listach Koalicji Europejskiej. W Warszawie obradował w piątek zarząd PO.

Decyzją władz PO o mandaty do Parlamentu Europejskiego mają ubiegać się m.in. Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Tomasz Frankowski.

Tzw. Koalicję Europejską tworzą PO, PSL, Nowoczesna, SLD oraz Zieloni. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiadał wcześniej, że na listach koalicji będzie pięciu byłych premierów. W jego ocenie jest to drużyna gwiazd. Innego zdania są jednak politycy PiS.

– Używając terminologii Grzegorza Schetyny o tych gwiazdach, to są raczej spadające gwiazdy. Wraca postkomuna, bo jak spojrzymy na przekrój niektórych kandydatów i ich biogramy, to tylko pokazuje, że PO ma krótką ławkę, jeżeli chodzi o kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Nie ma twarzy, które ewentualnie kojarzyłyby się z reformami, jakie były w Polsce od roku 1989, gdyż trudno o cokolwiek w sensie pozytywnym posądzać chociażby pana Cimoszewicza – mówi poseł Jan Mosiński.

Tzw. Koalicja Obywatelska nie przedstawiła na razie swojego programu wyborczego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie on gotowy na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też ma odbyć się pierwsza konwencja Koalicji Europejskiej.

Politycy PiS zaprezentowali już Deklarację Europejską, która zawiera 12 punktów. Dopinają też listy kandydatów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl