fot. PAP/Paweł Supernak

Paweł Zalewski nie będzie walczył o przywrócenie do PO – żegna się z partią

Paweł Zalewski nie będzie walczył o przywrócenie do Platformy Obywatelskiej. Poseł postanowił wycofać z Sądu Koleżeńskiego PO odwołanie od decyzji zarządu o wykluczeniu z partii. Napisał też list do członków PO, w którym definitywnie żegna się z ugrupowaniem.

Paweł Zalewski, podobnie jak poseł Ireneusz Raś, został wykluczony z partii 14 maja za – jak informował wówczas rzecznik PO Jan Grabiec – „działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny”. Obaj politycy kilka dni wcześniej podpisali „list 54” parlamentarzystów PO i KO, w którym zawarto apel o zmiany w partii.

Obaj początkowo złożyli odwołania od decyzji Zarządu i zgodnie deklarowali, że chcą walczyć o przywrócenie do Platformy. W połowie czerwca Raś postanowił jednak dołączyć do klubu Koalicji Polskiej – PSL, a następnie wycofał swe odwołanie.

Sprawą odwołania Pawła Zalewskiego Sąd Koleżeński PO miał się zająć we wtorek wieczorem, jednak – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – polityk wycofał swój wniosek. W tej sytuacji – jak wyjaśniła przewodnicząca Sądu, posłanka Ewa Kołodziej – Sąd był zobowiązany umorzyć wszczęte jeszcze w czerwcu postępowanie dotyczące odwołania Zalewskiego. Decyzja o umorzeniu zapadła we wtorek po godz. 19.00.

Poseł skierował też list do niedawnych koleżanek i kolegów z partii, w którym postanowił definitywnie pożegnać się z partią.

„Drodzy członkowie i wyborcy Platformy Obywatelskiej, po pięciu miesiącach od wykluczenia mnie z Platformy Obywatelskiej przez Zarząd Krajowy, postanowiłem wycofać moje odwołanie do Sądu Koleżeńskiego od tej decyzji. Chcę podziękować Wam, za zaufanie i życzliwość, którą czułem na każdym kroku mojej działalności. Wasze zaangażowanie w obronę wspólnych wartości dawało mi motywację w szczególnie trudnych, ostatnich latach” – napisał.

PAP

drukuj