PO składa wniosek o wotum nieufności dla rządu

Platforma Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Partia zarzuca obozowi rządzącemu m.in. niszczenie niezawisłości sądów i Trybunału Konstytucyjnego oraz przyzwalanie na mowę nienawiści. Wniosku Platformy nie poparła na razie żadna inna partia opozycyjna.

– Sytuacja, która miała miejsce 11 listopada bieżącego roku, te wszystkie okoliczności związane z Marszem Niepodległości, to, co działo się na samym Marszu, a także, to, co było po nim, w jaki sposób zachowywali się ministrowie rządu Beaty Szydło, instruuje i pozwala nam taki wniosek przygotować – mówił w Sejmie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

– Pan Schetyna bardzo się myli mówiąc, że Polska jest ksenofobiczna, antysemicka czy rasistowska – odpowiadał z kolei Ryszard Terlecki.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że słowa szefa Platformy są pomówieniem, którego Polacy mu nie zapomną. Zwrócił również uwagę, że Grzegorz Schetyna kłamie mówiąc, że rządzący chcą wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

– Na ten wniosek o wotum nieufności można tylko wzruszyć ramionami. Miał być wielki program naprawy, czy zmiany sposobu rządzenia. Nie ma tego programu, nie ma żadnej propozycji dla Polaków. Jest tylko pusta gadanina Schetyny i pomysł kolejnej szopki politycznej, kolejnej – podkreślał wicemarszałek Sejmu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl