Komisja weryfikacyjna zajmowała się nieruchomością przy Schroegera 72

Komisja weryfikacyjna zajęła się dziś reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Schroegera 72. Mieszkańcy mówili o nękaniu i horrendalnym wzroście czynszu. Wcześniej zwracali się o pomoc do burmistrza.

Zbigniew Dubiel, były burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany stwierdził, że reprywatyzacja nieruchomości przy ul. Schroegera została dokonana zgodnie z prawem.

Kamienica została oddana w ręce prywatnego właściciela w 2012 roku. To właśnie proces oddawczy budzi w tej sprawie najwięcej wątpliwości.

Jako pierwszy zeznania złożył były burmistrz Bielan. Zbigniew Dubiel zeznał, że dzielnica nie uczestniczyła w procesie decyzyjnym dotyczącym kamienicy.

„Decyzja zapadała w urzędzie miasta, a my tylko na podstawie zarządzenia, czy zaświadczenia mieliśmy dokonać przekazania” – mówił świadek.

Tymczasem kolejny świadek, Marek Pogorzelski, lokator kamienicy wskazał, że mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do burmistrza o pomoc.

Próbowaliśmy wielokrotnie się zwracać do pana Dubiela, ale on nigdy nie miał dla nas czasu. Spychał nas do swoich zastępców, wiceburmistrz był załamany, tym że burmistrz Dubiel zwala na niego wszystkie problemy, a on nic nie może. Decyzje przychodziły z miasta, on był zupełnie bezradny, nie wiedział co robić, a pan burmistrz Dubiel absolutnie się od tego odżegnywał. Rok temu sprawa tak się rozwinęła, że dotarliśmy do dokumentów przekazania naszego budynku. Były one w gminie. Jest tam m.in. pełnomocnictwo pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz udzielone panu Dubielowi – podkreślał lokator kamienicy.

Na przesłuchanie wezwano dziś także innych mieszkańców Schroegera 72 oraz warszawską urzędnik Iwonę Polańską-Świtkę.

Obecnie sprawę nieruchomości bada także Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl