fot. PAP/Tomasz Gzell

Trwają przygotowania do budowy tymczasowego rurociągu do odbioru ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy 

Wojsko dostarcza kolejne elementy mostu pontonowego, na którym zamontowany zostanie tymczasowy rurociąg do odbioru ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy.

W ciągu kilku dni ma być zatrzymany spływ ścieków do Wisły na wysokości stolicy. Władze Warszawy przyjęły pomoc rządu. Fekalia są dziś zrzucane bezpośrednio do rzeki po awarii kolektorów prowadzących do oczyszczalni „Czajka”.

We wtorek ma być gotowy most pontonowy na Wiśle. Dziś mają być prowadzone też rozmowy z dostawcami rur i wysokowydajnych pomp – powiedział wczoraj wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś.

– Na tę chwilę wiemy, że takie potrzeby na pewno zostaną zabezpieczone – i tutaj w pierwszej kolejności oczywiście pomoc deklaruje Państwowa Straż Pożarna – natomiast szukamy absolutnie optymalnych rozwiązań, dlatego bierzemy pod uwagę również bardzo doświadczone firmy, które na co dzień mają do czynienia z wysoko wydajnymi pompami. Rozmawialiśmy z Ministerstwem Energii, rozmawiamy z kopalniami, które mają duże doświadczenie w tym zakresie. Wiemy, że takie oferty są – zaznaczył Krzysztof Woś.

Od wczoraj skażona woda dociera Wisłą do Płocka. Na falę przygotowuje się teraz Włocławek.

Władze stolicy zapowiedziały, że zrzucane ścieki będą ozonowane, co ma spowodować, że część bakterii zostanie unieszkodliwiona.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl