By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46587031

Warszawa: Grupa osób weszła na teren TK; policja wylegitymowała 6 osób

Grupa osób weszła na teren Trybunału Konstytucyjnego i nie chciała go opuścić. Policjanci łącznie wylegitymowali sześć osób, a zabezpieczony materiał zostanie przekazany do oceny prokuratury – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

W poniedziałek przed Trybunałem Konstytucyjnym zebrała się grupa protestujących, którzy mieli ze sobą baner „Obywatelskie zamknięcie Ex-Trybunału Konstytucyjnego”. Podczas protestu kilka osób dostało się na teren TK i usiadło przed jego drzwiami.

„Osoby te nie zwracały uwagi na prośbę ze strony administratora budynku, który apelował o opuszczenie terenu” – powiedział rzecznik KSP.

Nadkomisarz wskazał, że konieczna była interwencja policji.

„Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i wynieśli osoby będące na terenie Trybunału Konstytucyjnego” – przekazał policjant.

„Łącznie sześć osób zostało wylegitymowanych. Zabezpieczony został również materiał, który zostanie przekazany do oceny prokuratury. Czynności w tej sprawie będą prowadzone w kierunku naruszenia miru” – tłumaczył rzecznik KSP.

„Ponadto policjanci wylegitymowali jeszcze jedną osobę, która miała zakleić godło polski, co również będzie przedmiotem oceny ze strony prokuratury” – dodał Sylwester Marczak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl