fot. pixabay.com

Krotoszyn: Kobieta oszukana metodą na kryptowaluty straciła prawie 50 tys. zł

31-letnia kobieta, która na rzekomych kryptowalutach miała zarobić 24 tysiące dolarów, straciła blisko 50 tys. zł – powiedziała zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji asp. Paulina Potarzycka.

Na komendę policji w wielkopolskim Krotoszynie zgłosiła się 31-letnia mieszkanka powiatu.

„Powiadomiła nas, że została oszukana, ukradziono jej prawie 50 tys. zł; sądziła, że inwestuje w kryptowaluty” – powiedziała Potarzycka.

Z wyjaśnień kobiety wynikało, że skontaktował się z nią mężczyzna, który poinformował, że zarobiła 24 tysiące dolarów.

„Mężczyzna podczas prowadzonych rozmów otrzymał od oszukanej wszystkie niezbędne dane, które pozwoliły mu na dostęp do jej konta bankowego” – powiedziała rzecznik.

Następnie oszust poinformował kobietę, że by móc przelać taką kwotę, musi zwiększyć limit w swoim koncie.

Kobieta zaciągnęła więc pożyczkę. Kiedy na jej konto wpłynęły pieniądze, nieznajomy natychmiast przelał gotówkę na inne konto.

Jak powiedziała PAP rzecznik inwestycje w kryptowaluty są legalne, ale oszuści wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu. W tym przypadku ktoś podszył się pod firmę CoinDesk.

„Przestępcy nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego policjanci zalecają wysoką ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel” – powiedziała rzecznik.

Policja przestrzega, żeby nie udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, danych poufnych dotyczących kart płatniczych i nie należy przesyłać nikomu swojego dowodu osobistego.

„Nie należy też instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej” – dodała rzecznik.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl