fot. pixabay.com

Mazowieckie: Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”

Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta” – poinformował st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Dodał, że mężczyzna został zatrzymany, gdy przyszedł odebrać od 90-letniej mieszkanki Lesznowoli (Mazowieckie) 35 tysięcy złotych.

Jak poinformował st. sierż. Rafał Markiewicz do zdarzenia doszło kilka dni temu.

„Zaczęło się od tego, że do 90-latki z Lesznowoli zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą na terenie gminy i potrzebuje pomocy” – powiedział dodając, że ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki, dzięki czemu „policjanci” będą mogli zatrzymać przestępców.

Wskazał, że kobieta nie dała się oszukać.

„Natychmiast po zakończeniu podejrzanej rozmowy, poinformowała o wszystkim swojego syna, który powiadomił prawdziwych policjantów” – wyjawił.

„Dzielnicowy z Lesznowoli po uzyskaniu informacji na temat dziwnego rozmówcy, natychmiast nawiązał kontakt z 90-latką i przekazał kobiecie wskazówki jak ma rozmawiać z oszustem, gdyby ponownie zadzwonił. Podczas następnej rozmowy telefonicznej z oszustem 90-latka usłyszała przez telefon, gdzie i kiedy ma przekazać kwotę 35 tysięcy złotych” – tłumaczył.

Do zatrzymania 18-letniego mężczyzny doszło w momencie, gdy przyszedł w umówione miejsce odebrać pieniądze.

„Fałszywy >>policjant<< próbował ratować się ucieczką, ale policjanci nie dali się zaskoczyć i zatrzymali mężczyznę” – podał.

Zaznaczył, że śledczy udowodnili 18-latkowi inne próby oszustwa na kwotę 135 tysięcy złotych, do których doszło w Lesznowoli w ciągu ostatnich kilku dni. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty usiłowania oszustwa.

Decyzją sądu 18-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za zarzucany mu czyn może grozić do 8 lat więzienia.

„Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl