fot. PAP/Albert Zawada

Warszawa: Podtopione ulice, m.in. na Wisłostradzie w okolicach Cytadeli

Po gwałtownej ulewie mamy zgłoszenia dotyczące podtopień np. na Wisłostradzie w okolicach Cytadeli – informuje wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. Do służb wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zalanych jezdni, budynków i powalonych drzew.

Karolina Gałecka podała na Twitterze, że na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli Warszawskiej na Żoliborzu działają służby MPWiK. Wodociągowcy na bieżąco odpompowują wodę. Dyżurny miasta przekazał ponadto PAP, że podtopiony był też odcinek S8 i ulica Płochocińska na Białołęce.

„Sprawdziliśmy Grochowską, tunel na Nowokijowskiej i całą Trasę Łazienkowską – tu nie ma problemów” – napisała Gałecka na Twitterze.

„Teraz służby kierują się na Al. Jerozolimskie i Cierlicką” – dodała.

Zastępca dyrektora ZDM poinformowała ponadto, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało w czwartek przed południem w sumie 54 zgłoszenia.

„Wszystkie dotyczyły zalanych jezdni, budynków oraz powalonych drzew” – podkreśliła.

Dziś rano nad stolicą przeszedł front burzowy. W wielu dzielnicach padał ulewny deszcz, a np. na Bielanach nawet grad. Komenda Stołeczna Policji zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę i zachowywanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów.

PAP

drukuj