„Nędzarz i madame”

fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Prapremiera filmu „Nędzarz i madame”

Dziś w Warszawie odbędzie się uroczysta prapremiera filmu „Nędzarz i madame” – produkcji Fundacji „Lux Veritatis”, przygotowanej pod okiem reżysera Witolda Ludwiga, absolwenta Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Nędzarz i madame” to efekt pracy wielu osób.

– Tytułowych bohaterów – Adama Chmielowskiego i Helenę Modrzejewską – grają wybitni młodzi aktorzy: Piotr Zajączkowski i Magdalena Michalik, wychowankowie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Grają w towarzystwie legend polskiego teatru i filmu – zaznacza Witold Ludwig, reżyser filmu „Nędzarz i madame”. 

Mowa o takich aktorach, jak Radosław Pazura czy Krzysztof Wakuliński. W pomoc przy filmie zaangażowali się także studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie. Towarzyszyć młodym w ich rozwoju od dziecka i pomagać, a oni mają niesamowite talenty – zauważa Dyrektor Radia Maryja i rektor- założyciel uczelni, o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Filmu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wsparcie z 1 proc. przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość – dodaje ojciec Dyrektor.

„Nędzarz i madame” ukazuje historię człowieka, który przemienia swoje życie i oddaje je na służbę Bogu i człowiekowi w imię miłości. Z Adama Chmielowskiego staje się bratem Albertem.

– Takie ważne zdanie, które płynie z filmu: w każdym z nas jest taki Adam Chmielowski, ale całe nasze życie polega na tym, żeby na końcu stać się bratem Albertem – podkreśla Piotr Zajączkowski, aktor, który wcielił się w postać głównego bohatera.

Dodaje, że przesłanie filmu jest ponadczasowe i nigdy nie straci na wartości. Dziś w Warszawie odbędzie się pokaz przedpremierowy, natomiast już od 12 listopada w film będzie dostępny w kinach. Lista kin, w których odbędzie się projekcja dostępna jest na stronie internetowej Radia Maryja [ZOBACZ].

 

TV Trwam News

drukuj