Von Olaf Kosinsky - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78151540

Niemiecki minister spraw zagranicznych weźmie udział w obchodach 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Do Warszawy z dwudniową wizytą przybędzie dziś niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

Polityk weźmie udział w obchodach 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotka się także z prezydentem Andrzejem Dudą i z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

W oczywisty sposób mamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To powód do tej wizyty, a także to, co dzieje się w Europie: nowa kadencja Parlamentu Europejskiego, nowe rozdanie w Komisji. Wiemy, że Niemcy są tutaj głównym zawodnikiem, głównym graczem. W związku z tym będzie to również pole do tego, aby porozmawiać o sprawach europejskich. Wiemy, że będą to rozmowy dotyczące tematów dwustronnych. Pojawi się kwestia tematów związanych z II wojną światową, chociaż wiemy, że nie będzie to kwestia ewentualnych odszkodowań. Tutaj minister spraw zagranicznych czeka na pracę komisji sejmowej, natomiast na pewno będzie poruszana kwestia nowego rozdania w Europie, a także propozycji Niemiec, chociażby w zakresie polityki migracyjnej – mówił o tematach, które mogą poruszyć politycy politolog Jarosław Komorniczak.

W środę ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec złożą wizytę
w Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkają się tam z młodzieżą z obu krajów. Politycy mają także złożyć kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl