Premier RP do E. Macrona: Liczę na nowe otwarcie w naszych relacjach

„Liczę, że pana prezydentura przyniesie nowe otwarcie w naszych relacjach dwustronnych, zarówno na płaszczyźnie politycznej, jak również gospodarczej” – podkreśliła premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów oficjalnie pogratulowała dziś Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich we Francji.

Szefowa rządu złożyła Emmanuelowi Macronowi „życzenia sukcesów i wytrwałości w pełnieniu zaszczytnej misji dla dobra Republiki Francuskiej i wszystkich jej obywateli”.

„Zadanie to będzie niewątpliwie trudne. Europa znalazła się w punkcie zwrotnym – musimy stawić czoła wyzwaniom wewnętrznym, związanym z Brexitem i kompleksową reformą UE, jak i zewnętrznym – zdominowanym przez kwestie bezpieczeństwa i kryzysu migracyjnego” – napisała premier.

Jak dodała istotne jest, by państwa sojusznicze mówiły jednym głosem i zgodnie realizowały rozwiązania niezbędne do zapewnienia trwałego pokoju i dobrobytu naszych społeczeństw.

„Współpraca polsko-francuska oraz Trójkąt Weimarski powinny odegrać ważną rolę w tym procesie (…). W tym kontekście, liczę, że pana prezydentura przyniesie nowe otwarcie w naszych relacjach dwustronnych, zarówno na płaszczyźnie politycznej, jak również gospodarczej i inwestycyjnej” – zaznaczyła szefowa rządu.

Beata Szydło wskazała, że „okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, przeciwdziałania potencjalnym problemom i wyznaczenia nowych celów będą kolejne konsultacje międzyrządowe, do udziału w których już teraz pana prezydenta serdecznie zapraszam”.

„Chciałabym, abyśmy jak najszybciej omówili najważniejsze kwestie z agendy bilateralnej i unijnej” – podkreśliła premier RP.

Emmanuel Macron zdobył w niedzielę 66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich we Francji. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9 proc. oddanych głosów. Frekwencja wyniosła 74,62 proc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl