fot. P. Tracz / KPRM

Powstanie agencja wspierająca polski eksport i inwestycję

Premier Beata Szydło zapowiedziała powołanie nowej agencji, która będzie wspierała polski eksport i inwestycje. Rząd chce, żeby agencja rozpoczęła swoją działalność jeszcze w tym roku. Ponadto Polska planuje powołać 60 zagranicznych biur handlowych.

Premier Beata Szydło wzięła udział w Polsko-Albańskim Forum Ekonomicznym w Tiranie. Była to pierwsza od 2004 wizyta prezesa Rady Ministrów w tym kraju.

Premier podkreśliła, że Polsce zależy na wzmocnieniu kontaktów gospodarczych z Albanią i wzroście obrotów handlowych z tym krajem.

Potencjał do rozwijania dwustronnej współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Albanią istnieje od dawna. Obecnie duże możliwości rozwojowe kryją się szczególnie w takich dziedzinach jak: energetyka, górnictwo, turystyka, ochrona środowiska i rolnictwo. Cieszy nas współpraca pomiędzy Polską a Albanią, która systematycznie się rozwija – mówiła premier podczas swojej wizyty w stolicy Albanii.

Podczas forum doszło do podpisania umowy i porozumienia o współpracy gospodarczej pomiędzy izbami obydwu krajów zajmującymi się handlem i rozwojem.

Przy okazji szefowa polskiego rządu zapowiedziała powołanie nowej agencji wspierającej polski eksport i inwestycje.

Wyraziła przekonanie, że będzie to duża pomoc dla naszych przedsiębiorców.

RIRM

drukuj