B. Szydło: Bycie nauczycielem to powołanie i misja; to zawód, który wymaga wielkiego szacunku

Szefowa rządu oraz minister edukacji Anna Zalewska wzięły udział w uroczystości wręczenia odznaczeń i nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W Kancelarii Premiera Rady Ministrów zostały także rozdane dyplomy stypendystom prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Premier Beata Szydło zwracając się do uczniów pogratulowała im sukcesów i zachęciła, by podążali drogą nauki.

­ – Byście nadal, poprzez swoją pracę i zaangażowanie pieli się jeszcze wyżej. Ale przede wszystkim życzę wam tego, byście spełniali swoje marzenia, by każdy z was po zakończeniu waszej drogi szkolnej wybrał i zdobył takie wykształcenie, wybrał sobie takie studia, taką uczelnię, która spełni wasze marzenia, wasze oczekiwania i da wam w przyszłości też pełną satysfakcję pracy – mówiła premier.

Szkoła została stworzona dla dziecka, ale bez nauczyciela, który wspiera rodziców i wychowawców, szkoła nie istnieje – podkreśliła szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

– Dziękuję za tę systematyczność i cierpliwość w tłumaczeniu otaczającego świata, chronieniu przed porażkami, wyszukiwaniu talentów. Dziękuję za tę codzienność – również trudną. Dziękuję nauczycielom, którzy wiedzą jak wspomóc najsłabszego, jak uniknąć razem z nim porażki – powiedziała minister Anna Zalewska.

Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN Anny Zalewskiej. Jego poparcie zapowiedziała Nowoczesna.

Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje „fatalną” reformę edukacji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości bronią minister. Poseł  Marzena Machałek, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji, mówi, że wniosek PO jest nieuzasadniony, bo reforma jest przemyślana i szeroko konsultowana.

– My nie odstąpimy od głównych założeń reformy, ale jesteśmy otwarci na dyskusję, jesteśmy otwarci na rzeczowe argumenty, otwarta jest na nie minister Zaleska. Natomiast te działania mają tak naprawdę destabilizować rząd, nasze działania, kraj. To są niedobre działania, typowo partyjniackie, które niczemu dobremu nie służą, a na pewno nie edukacji, nauczycielom i polskiej szkole – komentowała Marzena Machałek.

W poniedziałek z minister edukacji spotkają się politycy Kukiz‘15. Po rozmowach mają podjąć decyzję, czy poprą wniosek o odwołanie szefowej resortu edukacji.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj