Kolejne informacje dotyczące reprywatyzacji w Warszawie

Rodzina wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla w ramach procesów reprywatyzacji otrzymała zwrot pięciu nieruchomości w centrum oraz odszkodowanie w wysokości 1,2 mln zł.

Poseł PiS Jacek Sasin stwierdził, że zadaje to kłam informacjom przekazywanym wcześniej przez wiceprezydenta Pahla oraz PO. Wiceprezydent Pahl był przedstawiany, jako osoba niezwiązana z procesem reprywatyzacji w Warszawie.

Dowiadujemy się, że te decyzje zapadające w warszawskim samorządzie dotyczą rodziny wiceprezydenta Witolda Pahla. Zachodzi tutaj ewidentny konflikt interesów. Wzywamy Platformę Obywatelską, aby rozwiązała również ten problem. To jest realny problem, bo nieprawidłowości w procesie warszawskiej reprywatyzacji – mimo zapowiedzi ze strony PO – rozwiązany – akcentował polityk PiS-u.

Przedstawiciele warszawskiego ratusza przyznają, że rodzina wiceprezydenta Witolda Pahla, otrzymała zwrot pięciu nieruchomości w Warszawie. Tłumaczą jednak, że to dalecy krewni wiceprezydenta, z którymi nie utrzymuje kontaktu.

Wokół procesów reprywatyzacyjnych zrobiło się głośno, gdy pod koniec sierpnia. Na jaw wyszły okoliczności skandalicznej reprywatyzacji działki obok Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70.

RIRM

drukuj