fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Premier: Rodzina 500 plus – kołem zamachowym polskiej gospodarki

Program Rodzina 500 plus jest kołem zamachowym polskiej gospodarki – powiedziała premier Beata Szydło w środę w Siedlcach. Podkreśliła, że najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa przemysłu.

Premier brała w środę udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę linii produkcyjnej krat pomostowych w hali produkcyjnej Mostostal Siedlce.

Beata Szydło powiedziała, że „najważniejszym priorytetem gospodarczym Polski jest szybki rozwój i budowa polskiego przemysłu”. Dodała, że rząd chce „pokazać, że dzięki mądrej polityce gospodarczej można wiele osiągnąć i zrobić”.

Przekonywała, że założenia programowe PiS są „konsekwentnie krok po kroku realizowane”.

„Trudno nie mówić o tych projektach społecznych, w przypadku których wielu wątpiło, czy będziemy w stanie podołać i wprowadzić je w życie, np. program Rodzina 500 plus. Okazało się, że nie tylko podołaliśmy, nie tylko wprowadziliśmy go, ale też stał się on kołem zamachowym polskiej gospodarki” – powiedziała premier.

Jej zdaniem, to dowód na to, że rząd „potrafi połączyć to, co wielu wydawało się niemożliwe”.

„Projekty, programy społeczne stają się jednocześnie, ważnymi programami gospodarczymi a dodatkowym wymiarem, tym na czym nam wszystkim zależy, jest oczywiście polska rodzina i poprawa jej bytu” – powiedziała szefowa rządu.

PAP/RIRM

drukuj