PAP/Marcin Obara

Wicepremier B. Szydło: Ze wzrostu gospodarczego mają prawo korzystać wszyscy

Ze wzrostu gospodarczego mają prawo korzystać wszyscy; proponujemy kolejne rozwiązania, które mają wspierać różne grupy – powiedziała wicepremier Beata Szydło. W ten sposób wiceszefowa rządu odniosła się do krytyki tzw. piątki Kaczyńskiego, która została przedstawiona przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Media, które nie ukrywają sympatii do tzw. totalnej opozycji, twierdzą, że politycy partii rządzącej hojnie rozdają nasze pieniądze. W przestrzeni publicznej pojawiły się także oskarżenia, że PiS chce drugiej Grecji.

Wicepremier Beata Szydło zapewniła, że krok po kroku będą wprowadzane nowe projekty m.in. „500 plus” na pierwsze dziecko, czy tzw. trzynasta emerytura. Jednocześnie zadała publicznie pytanie o to, czy politycy tzw. Koalicji Obywatelskiej poprą te projekty.

– Mamy do was konkretne pytania – czy poprzecie program „500 plus” dla każdego dziecka? Czy poprzecie trzynastą emeryturę dla rencistów i emerytów? Czy poprzecie w końcu zerowy PIT dla ludzi do 26 roku życia? Miejcie odwagę stanąć dzisiaj przed Polakami i odpowiedzieć na te trzy bardzo proste pytania – tak czy nie. Jeszcze jedno pytanie – czy jeżeli  byście kiedykolwiek mieli okazję rządzić w Polsce, to czy te programy zostaną utrzymane? – mówiła Beata Szydło.

Europoseł Tomasz Poręba zwrócił uwagę, że stawką najbliższych wyborów jest to, czy pieniądze będą trafiać do polskich rodzin.

– To jest to pytanie, które dzisiaj każdy w Polsce musi sobie postawić – czy będzie głosować na Prawo i Sprawiedliwość, które mówi, że pieniądze są, pieniądze będą i pieniądze będą trafiać do polskich rodzin, czy na partię Platforma Obywatelska czy szeroko rozumianą Koalicję Europejską, która powtarzała przez ostatnie lata, że pieniędzy nie ma i nie będzie – powiedział Tomasz Poręba.

Wybory do PE od będą się 26 maja. Wybierzemy ponad 50 naszych przedstawicieli.

RIRM

drukuj