fot. episkopat.pl

Sejm będzie dziś głosował nad przyjęciem projektu wprowadzającego 500 plus dla osób niepełnosprawnych

Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. W bloku głosowań posłowie zdecydują m.in. nad przyjęciem projektu wprowadzającego świadczenie 500 plus dla osób niepełnosprawnych.

Projekt 500 plus dla niepełnosprawnych został przyjęty w ubiegłym tygodniu przez rząd. Dodatek w wysokości 500 zł będzie przyznawany osobom, które ukończyły 18 lat i które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, są niezdolne do samodzielnej egzystencji.

Dochód tych osób nie może przekraczać 1100 zł. Poseł PiS Bernadeta Krynicka zaznacza, że podobnie jak w przypadku programu „Rodzina 500+”, także tutaj wraz z rozwojem gospodarczym próg finansowy może zostać zniesiony. 

– To jest grupa osób, która najbardziej potrzebuje pomocy, bo to są osoby z niepełnosprawnością. To nie znaczy, że są to osoby, które nie pracują, bo trzeba wiedzieć o tym, że osoby na rentach socjalnych, które będą dorabiały – bo osoby niepełnosprawne w Polsce mogą na rentach socjalnych pracować i dorabiać – te osoby też dostaną te 500 plus. 500 plus na pewno wesprze ich budżet domowy, który mogą przeznaczyć przede wszystkim na rehabilitację – wskazuje Bernadeta Krynicka.  

Wprowadzenie nowego comiesięcznego dodatku w wysokości 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych politycy PiS zapowiedzieli w maju. Premier Mateusz Morawiecki jako źródło jego finansowania wskazał podatek handlowy i fundusz solidarnościowy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl